Firmamızın yapmış olduğu poliüretan sprey uygulaması sağlıklı bir ısı izolasyonu malzemesinde barındırması gereken tüm özellikleri barındırabilen yüksek basınçlı mobil poliüretan makineleri ile yerinde imalat esasına dayanıklı olarak uygulanan ısı yalıtımı istenilen her türlü yüzeye uygulanabilen ek yeri olmayan ve en çok tercih edilen ısı yalıtım uygulamasıdır.Ters tavan çatı izolasyonunda , tavan bodrum yalıtımında , trapez atermit çatılarda , soğuk hava depolarında ahşap beton veya metal kısaca ısıtma veya soğutma ihtiyacı olan her alanda sprey olarak uygulanmaktadır.

Sprey poliüretan uygulaması makine sistemi kompresör, ham madde pompaları ve hortumları ve özel ekipmanların bulunduğu mobil araçlarımız ve alanında uzman mesleki yeterlilik sertifikasına sahip personellerimiz tarafından yerinde uygulanmaktadır.Sprey olarak püskürtülen poliüretan uygulama yapılan alana %100 aderans ile yapışarak yaşlandırma testlerine göre minimum 50 – 60 yıl sorunsuz olarak bir izolasyon sağlamaktadır.

Yüksek basınçlı makineler ile püskürtülen bu uygulama kaplama yapılan yüzeylerde ki en ufak gözenekleri dahi doldurarak ısı köprülerini ortadan kaldırmaktadır.Sprey olarak püskürtülen poliüretan 3 – 4 saniyede reaksiyona girer ve kurur.Uygulamada reaksiyon esnasında hafif bir gaz çıkışı vardır. Uygulama yapan personellerimiz profesyonel iş güvenliği ekipmanları ile çalışmaktadır. Fakat uygulamadan dakikalar sonra bu gaz salınımı sona erer ve insan sağlına olumsuz hiç bir etkisi yoktur. Poliüretan uygulamasında kullanılan ham maddelerimiz TSE ve CE belgelerine sahiptir.

Sprey poliüretan köpük uygulaması yaptırmaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken püf noktalar vardır. Poliüretan uygulaması yapılacak alanlarda yağ , su , toz, pislik vb. uygulamaya engel teşvik edecek etkenler olmamalıdır.Uygulama püskürtme yöntemiyle yapıldığı için etrafta kullanıma elverişli eşyalarınız yada açıkta cam , çerçeve kapı vs. var ise mutlaka uygulama öncesi kamuflaj yapmanız gerekmektedir.Firmamızın kullanmış olduğu sprey poliüretan ham maddesi HUNTSMAN yada RAVAGO marka olup her iki üründe ısı yalıtımı uygulamasında sorunsuz olarak tercih edebileceğiniz kurumsal firmalara ait ürünlerdir.

Poliüretan sprey uygulamasının kullanım alanları nedir ?

Isı yalıtımı uygulamasında poliüretan köpük uygulamasını tercih etmeniz durumunda yapınıza yapabileceğiniz en verimli yatırım aracı poliüretan sprey uygulaması olacaktır. Poliüretan köpük çatı arası zemin uygulamasında , mertek arası ters tavan çatı yalıtımında , atermit , trapez sacların alttan veya üstten ısı yalıtımı uygulamasında , bina temellerinde ve perde betonlarının ısı yalıtımında , katlar arası yalıtımda ve soğuk hava depolarında mantar , tavuk çiftliklerinde kısaca ısı izolasyonu istenilen her alanda sorunsuz olarak uygulanıp , anında sonuç alınana bilen tek püskürtme yalıtım uygulamasıdır.

Çatı arası zemin uygulamarında tüm köşe – bucak dipleri doldurarak hava akışını engelleyerek dışarıdaki ortam havasını içeriye vermeyerek , trapez sac çatı uygulamarında tüm boşlukları doldurarak terleme damlama sorununa anında kesin çözüm sunmaktadır. Ters tavan mertek arası uygulamalarda ise çatıyı tek parça olarak kaplayarak , ısı köprüleri oluşmasını engelleyerek ısı yalıtımı uygulamasının yanında su yalıtımınada fayda sağlamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular :

Poliüretan sprey köpük uygulaması mobil araçlar ile yerinde uygulama esasına dayalı olarak yapılmaktadır. Püskürtme yöntemi ile uygulanan poliüretan köpük ek yeri olmadan kusursuz bir yalıtım sağlar.

Püskürtme poliüretan köpük uygulaması B2 yanma sınıfındadır.(Alevi yürütmez). Her türlü yüzeye yapışır ve hızlıca uygulanır.

Sprey poliüretan köpük uygulaması diğer yalıtım türlerine göre daha az yer kaplar. Uygulama detaylarının yalıtım  gereksinimine karşılık poliüretan köpüğün kalınlığı ayarlanabilir.Sprey köpük ortalama kalınlığı 3 cm olarak uygulanır ancak gerekirse daha kalın yapılabilir.